Kategorie

Aromat chmielowy PHA Citra 5 ml Barth-Haas

Numer katalogowy: ME693016

  • Dostawa: od 5,00 zł
19,50 zł / szt. 15,85 zł + 23% VAT

Opis

Naturalny aromat chmielowy Cascade, 5 ml 

Naturalne aromaty Barth-Haas produkowane są z szyszek chmielowych poprzez proces ekstrakcji i destylacji. Zawierają naturalnie występujące olejki w postaci roztworu glikolu propylenowego.  Jest to środek powszechnie stosowany przy produkcji aromatów dozwolony do stosowania do żywności na bazie dyrektywy 2006/52/EC. 

Produkty chmielowe PHA Topnotes są alternatywą w tradycyjnych metodach dodawania aromatu chmielowego niezależnie od stosowania innych produktów chmielowych lub procesu. Produkty wzbogacają piwo w intensywny aromat i smak chmielowy charakterystyczny dla odmiany, z której zostały wykonane oraz mogą przykrywać niektóre wady

Aromat w postaci roztworu dostępny jest w szklanych opakowaniach z wygodnym kroplomierzem. Roztwór ma postać białego, czasem mętnego, gęstego płynu. 

 

Dozowanie : 

Aromaty są całkowicie rozpuszczalne w piwie i są przeznaczone do stosowania w gotowym piwie. Aromaty różnią się od siebie intensywnością, w związku z tym każdy rodzaj wymaga dostosowania dawki w zależności od pożądanego efektu. 

Optymalna ilość to 5 - 10 kropel na 500ml piwa 

Po dodatku aromatu najlepiej jest próbkę wymieszać i odczekać kilka minut na całkowite rozpuszczenie aromatu. Początkowo może on wydawać się słaby. W trakcie rozpuszczania efekt się intensyfikuje. 

Produkt znakomicie nadaje się do dozowania bezpośrednio do butelek przed kapslowaniem.

Zalecamy przechowywanie produktu w lodówce w temperaturze 5-20 °C. Nie dopuścić do zamrożenia. 

- nie podnoszą IBU w gotowym piwie. 

- nie wpływają na pianę 

- nie wpływają na klarowności

- wygodne dozowanie za pomocą kroplomierza


Inne produkty oraz większe opakowania dostępne na zapytanie (zakładka kontakt).  

Zobacz także

Nie znaleziono produktów opowiadających zadanym kryteriom

Koszty dostawy

Załączniki

Zapytaj o produkt