tr?id=191004198171028&ev=PageView
&noscript=1

Brewster Beacon

 
 
 
 
Brewster Beacon - nowa jakość warzenia

Już dziś zacznij warzyć jak profesjonalista!


 

Najnowszy model automatycznego systemu warzenia piwa Brewster Beacon to nowoczesne urządzenie dostosowane do potrzeb piwowarów domowych. Dzięki zautomatyzowaniu i zamknięciu procesu w jednym kotle, znacznie skracamy czas warzenia piwa. Brewster Beacon to idealny wybór zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych piwowarów. Rozpoczynając przygodę z domowym warzeniem piwa., docenisz łatwość i wygodę jego użytkowania. Jeżeli chcesz szlifować swoje receptury oraz poszukujesz powtarzalności i drogi do zwycięstwa w kolejnych konkursach - Brewster będzie idealnym wyborem dla Ciebie.

 

Zobacz co zyskujesz wybierając Brewter Beacon i zacznij swoją przygodę:

 


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BREWSTER BEACON?

Podstawowe parametry:

- 30 litrów pojemności użytkowej, 40 litrów pojemności całkowitej

- Grzałka o mocy 2500 W z regulacją co 100 W

- Pompa magnetyczna o wydajności 8 l/min.

- Wymiary: 57,5 x 36,0 cm, waga: 10 kg.

- Sterownik umożliwia regulację temperatury co 0,1⁰C, od 25⁰C do 100⁰C


ZACZYNAMY!

Aby ułatwić zapoznanie się ze sprzętem, przygotowaliśmy serię filmów, które pomogą Ci w przygotowaniu urządzenia do pracy, zaprogramowaniu go oraz uwarzeniu pierwszego piwa. Później, jedyną granicą, będzie Twoja wyobraźnia!

 

1. Przygotowanie urządzenia do pracy

Brewster Beacon dostarczamy do Ciebie w orygnalnym opakowaniu, zapakowany w solidny karton dobrze znoszący trudy podróży. Po rozpakowaniu paczki, zalecamy dokładne umycie elementów kotła (poza elektroniką!). Na poniższych filmach sprawdzisz, jak przygotować urządzenie do pracy:

 


 

2. Warzenie

Kiedy już przygotujesz urządzenie, możesz przystąpić do warzenia swojego piwa. Przygotowanie piwa z typowej receptury zajmuje około 5 godzin, więc możesz to zrobić nawet w tygodniu, po pracy. Piwowarstwo domowe to hobby, które niesamowice relaksuje! Na poniższych filmach, zobaczysz jak sprawnie przebiega cały proces warzenia piwa - od otwarcia worka słodu, do odłożenia Brewstera na półkę:

 

 


 

3. Ustawienia urządzenia

Warto poświęcić chwilę aby zaprogramować sterownik w taki sposób, aby warzenie przebiegało dokładnie według zaplanowanego przepisu. Obsługa sterownika jest intuicyjna i pozwala na dostosowanie całego procesu do piwa, które chcesz uzyskać. Sterownik posiada pamięć 10 receptur, dzięki czemu możesz szybko rozpocząć warzenie piw z ulubionych przepisów. Każdy program umożliwia zaprogramowanie do 9 kroków zacierania i do 9 kroków dodawania chmieli i dodatków. Na poniższych filmach zobaczysz jak intuicyjna i prosta jest obsługa sterownika Brewster Beacon:

 

 


USPRAWNIENIA BREWSTER BEACON

Brewster Beacon w podstawowej wersji pozwala na rozpoczęcie warzenia niemal od razu po wyciągnięciu go z pudełka. Aby jednak wyjść naprzeciw wymaganiom najbardziej wymagających piwowarów, urządzenie może być doposażone w dodatkowe akcesoria. Dzięki nim, przyspieszysz proces warzenia oraz stawisz czoła najbardziej wymagającym recepturom.


izolator

Izolator termiczny wykonany jest ze specjalnego tworzywa o właściwościach izolacyjnych. Zaprojektowany został tak, aby dokładnie przylegać do ścianki kotła, dzięki czemu niweluje straty ciepła w trakcie zacierania i gotowania. Daje to pewność, że każde włączenie grzałki będzie naprawdę niezbędne! Dodatkowo, stanowi zabezpieczenie powłoki kotła przez zabrudzeniem.


hs-1

Zmodyfikowana wersja hop stoppera naszego projektu. Wersja ta posiada rurkę wyprofilowaną specjalnie, aby minimalizować straty podczas filtrowania po gotowaniu. Drugi koniec łączy się bezpośrednio z wejściem pompy - taka konfiguracja, w połączeniu ze specjalną teflonową uszczelką, daje 100% szczelności całego układu.


fd-1

Trudniejsze zasypy (np. z dużą ilością żyta lub słodów bez łuski), często przysparzają problemów podczas filtracji i zacierania. Aby usprawnić warzenie właśnie takich receptur, sami produkujemy fałszywe dno, które od początku zostało zaprojektowane z myślą o kociołku Brewster. Kształt znasznie zwiększa wytrzymałość, a idealne dopasowanie do wymiaru kociołka zapobiega przedostawaniu się słodu poza kosz zacierny. Dno zostało wykonane z blachy o grubości 1,5 mm, a rozmiar szczeliny to 0,7 mm.


chlodnica

Piwna rewolucja to przede wszystkim nowofalowe odmiany chmielu. To głównie one odpowiadają za fantastyczny - owocowy, kwiatowy i żywiczny - profil naszych piw. Aby efekt znany z najlepszych piw rzemieślniczych przenieść do domowej warzelni, niezbędna jest chłodnica. To dzięki niej, wszystkie cenne olejki aromatyczne zawarte w chmielu pozostaną w piwie w postaci smaku i aromatu. Wymiary chłodnicy są dostosowane do kociołka i dzięki temu chłodzenie jest szybkie i efektywne. Aby ułatwić podłączenie chłodnicy do Twojej domowej instalacji, przygotowaliśmy zestawy szybkozłączek i węży. Znajdziesz je w akcesoriach w naszym sklepie internetowym.


spider

Alternatywą dla hop stoppera jest kosz do chmielenia. Hop spider zbudowany jest w cienkiej siatki wykonanej ze stali nierdzewnej. Chmiel wsypany do kosza pozostaje w nim przez cały czas gotowania, dzięki czemu w brzeczce pozostają jedynie interesujące nas związki, a nie drobinki chmielu. Brak chmielin w brzeczce to również łatwiejsze utrzymanie w czystości pompy.


WSPARCIE I GWARANCJA

Jak każde urządzenie, Brewster Beacon wymaga konserwacji. Nie jest to uciążliwe i polega głównie na utrzymaniu kociołka w czystości i zwracaniu uwagi czy wszystkie elementy działają tak, jak przy pierwszym uruchomieniu. Jeśli jednak przydarzy się sytuacja, kiedy konieczna będzie naprawa lub wymiana ktoregoś z elementów urządzenia, skontaktuj się z nami, aby ustalić możliwą przyczynę usterki i ustalić dalszy sposób postępowania.

Brewster Beacon objęty jest 2-letnią gwarancją. Staramy się, aby proces gwarancyjny przebiegał jak najsprawniej i jeśli tylko jest to możliwe, usterkę usuniemy w naszej siedzibie. Jeśli jednak konieczne będzie zaangażowanie producenta, poinformujemy Cię, w jaki sposób i jak szybko będziemy mogli dostarczyć Ci sprawne urządzanie, abyś znów mógł cieszyć się domowym warzeniem piwa.

Również jesteśmy piwowarami korzystającymi z Brewstera, dlatego jeśli potrzebujesz wsparcia lub pomocy w warzeniu - zapraszamy do kontaktu.


Sprawdź cenę i akcesoria Brewster Beacon

Nasz sklep jest oficjalnym dystrybutorem kociołka w Polsce