Drożdże Spiriferm Arom 50 g na 250 l

gorzelnicze

Indeks katalogowy: ME088009

  • Dostawa: od 4,13 USD (Paczkomaty InPost)
6,43 USD brutto / op 5,23 USD netto + 23% VAT / op

Opis

Drożdże gorz. Spiriferm Arom 50 g na 250 l
 
Wyselekcjonowane drożdże intensyfikujące aromaty, do stosowania w gorzelnictwie.

Opis produktu:
SpiritFerm Arom to efektywnie fermentujące suszone drożdże z właściwością uwalniania wyrazistego aromatu, z gatunku Saccharomyces cerevisiae (var. bayanus). Spiriferm Arom zapewniają bezpieczną i całkowicie zakończoną fermentację zacieru lub moszczu, nawet przy niskich temperaturach fermentacji ok. 15°C.
 Dopuszczone zgodnie z prawem i obecnie obowiązującymi przepisami. Czystość i jakość zostały udowodnione przez wyspecjalizowane laboratoria.


Cel stosowania:
Promowanie aromatu oraz pełna fermentacja moszczów i zacierów, przeznaczonych na silnie aromatyczne destylaty. Spiriferm Arom uwalniają wiele różnych substancji aromatycznych owoców i zapewniają pełen "bukiet" aromatów, w zależności od surowca.

Produkt i działanie:
Szczep drożdży suchych Spiriferm Arom został wybrany precyzyjnie, aby spełnić wymagania gorzelni produkujących alkohol z owoców. Spiritferm Arom zapewnia wysoką tolerancję na alkohol oraz bardzo małe tworzenie piany.


Dawkowanie:
Ogólna zasada dawkowania drożdży Spiritferm Arom to 20g na 100L zacieru. Dawka może być zwiększona do 25-30g na 100L, jeśli istnieje ryzyko zakażenia mikrobiologicznego zacieru.

Aplikacja:
Wymieszać (uwodnić) drożdże Spiritferm Arom w ilości 5-10 razy większej niż ilość drożdży letnią (35-40oC) mieszaniną w stosunku 1:1 moszczu/wody i pozostawić do spęcznienia na ok. 20 minut. Aby uniknąć różnic temperatury, doprowadzić zawiesinę drożdży do temperatury zadania, w równych proporcjach zacieru/moszczu. Podczas dodawania przygotowanego zaczynu do naczynia fermentacyjnego dobrze wymieszać, w celu zapewnienia równomiernej dystrybucji.


Przechowywanie:
Drożdże pakowane w kontrolowanej atmosferze. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Należy uważać, aby opakowanie było szczelnie zamknięte. Po otwarciu przechowywać szczelnie zamknięte i zużyć w przeciągu 2-3 dni.

Koszty dostawy

Paczkomaty InPost : od 4,13 USD
Odbiór osobisty w siedzibie firmy : od 0,00 USD

Zapytaj o produkt