Oenoferm Belle Arome F3 500 g

drożdże do wina

Indeks katalogowy: ME088137

  • Dostawa: od 4,15 USD (Paczkomaty InPost)
28,83 USD brutto / op 23,44 USD netto + 23% VAT / op

Opis

Drożdże Oenoferm Belle Arome F3 500 g
Oenoferm® Belle Arome to drożdże przeznaczone do nowoczesnych białych win, z przyjemnym kremowym odczuciu w ustach.
 

Opis produktu:

Oenoferm® Belle Arome to wyselekcjonowany szczep drożdży z gatunku Saccharomyces cerevisiae, przeznaczone do produkcji białych win w nowoczesnym stylu. Szczególnie rozwijane są aromaty owoców, białego miąższu i cytrusów, oraz nuty czarnej porzeczki. Wyraźnie odczuwane są smaki z w pełni dojrzałych winogron, jak również z żółtych i egzotycznych owoców.

Dopuszczone zgodnie z prawem i przepisami obowiązujących obecnie w UE. Czystość i jakość zostały udowodnione laboratoryjnie.

 

Proces produkcji drożdży F3-Erbslöh - przeznaczenie do fermentacji

Doświadczenie w produkcji cennych i zatwierdzonych szczepów drożdży Erbslöh Oenoferm®, pozwala zwiększać ich siłę. Do hodowli drożdży użyto pożywki bogatej w substancje mineralne i witaminy. Oenoferm® Belle Arome przeprowadzają bezpieczną fermentację, nawet w stresujących warunkach.

Efekt i działanie:

Oenoferm® Belle Arome jest stosowana, aby uzyskać białe wina jednocześnie z bardzo wyraźnymi nutami owocowymi i bezpieczną kinetyką fermentacji. Oenoferm® Belle Arome fermentuje z umiarkowaną szybkością, lecz w sposób ciągły, dzięki czemu mnogość oraz intensywność aromatów zostaje doskonale zachowana. Wyraziste estry owocowe oraz związki tiolowe zostają wykształcone.

Korzystne temperatury przebiegu fermentacji oraz do oceny sensorycznej: 17-22°C.
Tolerancja alkoholu: do 14% obj.

 

Dawkowanie:

Dodanie 25-35 g Oenoferm®Belle Arome/100L moszczu winogronowego zapewnia optymalną liczbę żywych komórek drożdży na ml moszczu. Ta duża liczba komórek zapewnia natychmiastowe wystąpienie fermentacji i przewagę nad dzikimi kulturami drożdży.

 

Zastosowanie:

Drożdże Oenoferm®Belle Arome uwodnić w ilości 10 razy większej niż ilość drożdży mieszaniną 1:1 ciepłej wody (37-42°C) i moszczu gronowego. Powoli wymieszać. Pozostawić do spęcznienia na 20 minut.
Zawiesinę drożdży dodaje się do kadzi, ciągle mieszając. Różnica temperatur między starterem drożdżowym, a moszczem nie powinna przekraczać 8°C. W przeciwnym razie, może dojść do tzw. szoku termicznego, co może spowodować uszkodzenie wielu komórek drożdży i prowadzić do spadku wydajności drożdży. Wskazane jest, aby po około 10 minutach dodać do zawiesiny biologiczny aktywator drożdży i pożywkę Vita Drive®F3 w tej samej ilości. Gdy tylko rozpocznie się fermentacja, zaleca się kontrolować temperaturę, w celu utrzymania procesu na wymaganym poziomie.

 

Przechowywanie:

Pakowane próżniowo. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Napoczęte opakowania szczelnie zamknąć i wykorzystać w ciągu 2-3 dni.

 

Koszty dostawy

Paczkomaty InPost : od 4,15 USD
Odbiór osobisty w siedzibie firmy : od 0,00 USD

Zapytaj o produkt