Oenoferm Bouquet F3 500 g

drożdże do wina

Indeks katalogowy: ME088138

  • Dostawa: od 4,08 USD (Paczkomaty InPost)
23,15 USD brutto / op 18,82 USD netto + 23% VAT / op

Opis

Drożdże Oenoferm Bouquet F3 500 g
Drożdże winiarskie przeznaczone dla białych win, rozwijające ożywcze, świeże aromaty.

 

Opis produktu:

Drożdże Oenoferm®Bouquet to wyselekcjonowane suszone drożdże z gatunku Saccharomyces cerevisiae, dobrze znanego za jego aromatyczne właściwości. Dzięki specjalnym właściwościom enzymatycznym zostają uwolnione specyficzne dla winogron aromaty.

Dopuszczone zgodnie z prawem i przepisami obowiązujących obecnie w UE. Czystość i jakość zostały udowodnione laboratoryjnie.

Proces produkcji drożdży F3-Erbslöh - przeznaczenie do fermentacji

Doświadczenie w produkcji cennych i zatwierdzonych szczepów drożdży Erbslöh Oenoferm®, pozwala zwiększać ich siłę. Do hodowli drożdży użyto pożywki bogatej w substancje mineralne i witaminy. Oenoferm®Bouquet przeprowadzają bezpieczną fermentację, nawet w stresujących warunkach.

Produkt i działanie:

Drożdże Oenoferm®Bouquet produkują duże ilości tak zwanych „substancji owocowych” i estrów i w ten sposób przyczyniają się do wieloaspektowego aromatu i smaku kompozycji. Korzystna jest kontrolowana, powolna fermentacja. Komponenty owocowe, egzotyczne, czarnej porzeczki i słodkie kwiatowe aromaty są typowe dla win fermentowanych z Oenoferm®Bouquet Ponadto niechciane smaki są dobrze zamaskowane. Drożdże te idealnie nadają się również do wyrobu win cuvée.

Korzystne temperatury przebiegu fermentacji, oraz do oceny sensorycznej: 16-20°C.
 

Tolerancja na alkohol: do 15% obj.

 

Dawkowanie:

Dodanie 25-35 g Oenoferm®Bouquet/100L moszczu winogronowego zapewnia optymalną liczbę żywych komórek drożdży na ml moszczu. Ta duża liczba komórek zapewnia natychmiastowe wystąpienie fermentacji i przewagę nad dzikimi kulturami drożdży.

 

Zastosowanie:

Drożdże Oenoferm®Bouquet uwodnić w ilości 10 razy większej niż ilość drożdży mieszaniną 1:1 ciepłej wody (37-42°C) i moszczu gronowego. Powoli wymieszać. Pozostawić do spęcznienia na 20 minut.
Zawiesinę drożdży dodaje się do kadzi, ciągle mieszając. Różnica temperatur między starterem drożdżowym, a moszczem nie powinna przekraczać 8°C. W przeciwnym razie, może dojść do tzw. szoku termicznego, co może spowodować uszkodzenie wielu komórek drożdży i prowadzić do spadku wydajności drożdży. Wskazane jest, aby po około 10 minutach dodać do zawiesiny biologiczny aktywator drożdży i pożywkę Vita Drive®F3 w tej samej ilości. Gdy tylko rozpocznie się fermentacja, zaleca się kontrolować temperaturę, w celu utrzymania procesu na wymaganym poziomie.

 

Przechowywanie:

Pakowane próżniowo. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Napoczęte opakowania szczelnie zamknąć i wykorzystać w ciągu 2-3 dni.

Koszty dostawy

Paczkomaty InPost : od 4,08 USD
Odbiór osobisty w siedzibie firmy : od 0,00 USD

Zapytaj o produkt