Oenoferm Rose F3 50 g na 250 l

drożdże do wina

Indeks katalogowy: ME088085

  • Dostawa: od 5,00 zł (Odbiór osobisty w sklepie Strefa Piwa (Kraków))
24,90 zł brutto / op 20,24 zł netto + 23% VAT / op
Do przechowalni

Opis

Drożdże Oenoferm Rose F3 50 g na 250 l
Różowe drożdże, selektywnego rozwoju, Wyraźne, ostre i świeże wino typu różowego.
 

Opis produktu
Oenoferm® Rose, są to specjalnie wybrane dobrane suche drożdże do wina różowego. Najważniejszymi kryteriami wyboru były: szybki początek fermentacji i przydatności do fermentacji w zimnej temperaturze.
W szczególności w zakresie wytwarzania win mocno owocowych, ważne jest szybkie  zapoczątkowanie fermentacji, ponieważ przez to metabolizm i propagacja obcych organizmów jest tłumione. Oenoferm® Rose należy do gatunku drożdży Saccharomyces cerevisiae (var. Bayanus).
Dozwolone zgodnie z prawem i przepisami obowiązującymi obecnie. Czystość i jakość zostały udowodnione laboratoryjnie.


Cel stosowania
Do fermentacji moszczu/soku winogronowego w celu stworzenia owocowego, przyjemnego i delikatnego wina różowego.


Produkt i działanie
Produkcja lekkiego, owocowego, czystego wina różowego jest często bardzo trudna. Winogrona są porażone mikrobiologicznie jest to nic niezwykłego. Nawet w przypadku szybkiego przetwarzania i niskiej temperatury moszczu/miazgi winogronowej mogą wystąpić działania mikrobiologiczne. Tylko szybki początek fermentacji bardzo aktywnych suchych drożdży Oenoferm® Rose można zapobiec niepożądanego ubocznego zapachu i złego smaku.
Złożone aromaty owoców, kwiatów i miodu są charakterystyczne dla win fermentowanych z Oenoferm® Rosé. Przez celowe przerwanie fermentacji można nasilić nuty owocowe i jagodowe.


Dawkowanie
Dodatek 20 - 30 g Oenoferm® do 100 l. Należy tworzyć optymalną liczbę żywych komórek drożdży na ml moszczu. Tak wysoka gęstość komórek zapewnia natychmiastowe wystąpienie procesu fermentacyjnego i przewagi w porównaniu do hodowli drożdży dzikich. Użyj produków Vita-odżywczych w celu zapewnienia dobrej podaży składników odżywczych.
Temperatura > 15 ° C: 25 g / 100 L
Temperatura <15 ° C: 25 g / 100 L

W przypadku szczególnie szybkiego początku fermentacji 30 g / L 100


Aplikacja
Rehydratacja Oenoferm® Rose jest prowadzona w przybliżeniu dziesięciokrotnej ilości letniej mieszaniny 1: 1 moszczu i wody (35 - 40 ° C). Oenoferm® Rose miesza się wolno i pozostawia do spęcznienia na 20 minut. Do drożdży które wykazują niewielkie pienienie dodaje się do reaktora, przy ciągłym mieszaniu. Zawiesinę drożdży dodaje się do kadzi, ciągle mieszając. Różnica temperatur między starterem drożdżowym, a moszczem nie powinna przekraczać 8°C. W przeciwnym razie, może dojść do tzw. szoku termicznego, co może spowodować uszkodzenie wielu komórek drożdży i prowadzić do spadku wydajności drożdży. Wskazane jest, aby po około 10 minutach dodać do zawiesiny biologiczny aktywator drożdży i pożywkę Vita Drive®F3 w tej samej ilości. VitaDrive® wzmacnia drożdże już we wczesnym etapie dostarczając im ważnych aminokwasy, mikroelementów i witamin, sprzyja szybkość proliferacji, zwiększa aktywność komórek i zwiększa odporność na lepsze opanowanie sytuacji stresujących. Tendencja do powstawania zapachu siarczku jest zmniejszona i rozwój czystych aromatów jest pomyślnie i zaawansowanie obsługiwany. Gdy tylko rozpocznie się fermentacja, zaleca się kontrolować temperaturę, w celu utrzymania procesu na wymaganym poziomie.

Oenoferm® Rose szczególnie nadaje się do stworzenia wyraźnych, ostrych, świeżych win typu różowego. Oenoferm® Rose jest kluczowym produktem Erbslöh-Rose-Vinifikation.


Magazynowanie
Należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Zadbaj o szczelne i ciasne ponowne zamknięcie opakowania. Niezwłocznie zamknąć otwartą paczkę i zużyć ją w ciągu 2 - 3 dni.

Koszty dostawy

Paczkomaty InPost : od 13,50 zł
Odbiór osobisty w siedzibie firmy : od 0,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Strefa Piwa (Kraków) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Świat Kraftu (Kraków) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Piwa Świata (Poznań) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Delikatesy Best (Lublin) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Sklep z Piwem (Gdańsk) : od 5,00 zł

Zapytaj o produkt