Drożdże Fermentum Mobile Wozem Jestem FM56

Indeks katalogowy: ME885050

  • Dostawa: od 4,33 USD (Paczkomaty InPost)
  • Odbiór osobisty: od
6,74 USD brutto / szt. 5,48 USD netto + 23% VAT / szt.
Data użycia zalecana przez producenta:

Opis

Drożdże Fermentum Mobile Wozem Jestem FM56

 

Drożdże Fermentum Mobile Wozem Jestem FM56 to szczep górnej fermentacji przeznaczony do piw o niskiej zawartości alkoholu. Profil estrowy lekko owocowy, może pojawić sięaromat fenolowy oraz alkoholi wyższych. UWAGA! Ze względu na zwiększoną możliwość zakażenia piwa o niskiej zawartości alkoholu, zaleca sę szczególne środki higieny podczas całego procesu warzenia.

 

Typ fermentacji

górna

Zakres temperatur

19 - 22⁰C

Stopień odfermentowania

12 - 15 %

Flokulacja

średnia/wysoka

Tolerancja alkoholu w piwie

b/d 

Polecany do piw w stylu

piwa niskoalkoholowe

Profil zbliżony do szczepu

-

 

Przed przystąpieniem do pracy z drożdżami, polecamy zapoznać się z dokumentem przygotowanym przez Fermentum Mobile nt tego szczepu:

Instrukcja użycia płynnych drożdży piwowarskich Fermentum Mobile FM56

 

Aby utrzymać drożdże płynne w jak najlepszej kondycji, nie wysyłamy zamówień z nimi w piątki. Jeśli zależy Ci jednak na wysyłce takiej paczki w piątek - poinformuj nas o tym w komentarzu do składanego zamówienia.

Drożdże płynne przechowujemy w warunkach chłodniczych (2-6⁰C), jednak aby zapewnić odpowiednią ilość komórek w trakcie fermentacji, każdorazowo zalecamy wykonanie startera. W przypadku drożdży dla których termin minimalnej trwałości minął, wykonanie startera jest niezbędne; w takich przypadkach, reklamacje ze względu na stan drożdży, przebieg fermentacji oraz jej jakość nie będą uwzględniane - prosimy o przemyślane zakupy.

Zobacz także

Koszty dostawy

Paczkomaty InPost : od 4,33 USD
Odbiór osobisty w siedzibie firmy : od 0,00 USD

Zapytaj o produkt