Drożdże White Labs WLP002 English Ale Yeast

Indeks katalogowy: ME433072

  • Dostawa: od 3,76 USD (Paczkomaty InPost)
  • Odbiór osobisty: od
13,86 USD brutto / szt. 11,27 USD netto + 23% VAT / szt.
Data użycia zalecana przez producenta:

Opis

Drożdże White Labs WLP002 English Ale Yeast

 

Drożdże WLP002 to klasyczny szczep drożdży pochodzący z najbardziej znanych niezależnych browarów w Anglii. Tradycyjnie wykorzystywany jest do fermentacji klasycznych styli takich jak mild, bitter, porter i stout, ale doskonale nadaje się również do jasnych piw o amerykańskim rodowodzie - APA czy IPA. Cukry resztkowe pozostawione w piwie podkreślają jego słodowy charakter i współgrają z nutami estrowymi, dzięki czemu finalny produkt cechuje się złożonym smakiem i aromatem. Drożdże te charakteruzują się umiarkowaną produkcją diacetylu. Dzięki silnej flokulacji, piwo fermentowane tymi drożdżami jest klarowne i z powodzeniem można zbierać ich kolejne pokolenia.

 

Typ fermentacji

górna

Zakres temperatur

18 - 20⁰C

Stopień odfermentowania

 63 - 70%

Flokulacja

silna

Tolerancja alkoholu w piwie

5 - 10% 

Polecany do piw w stylu

mild, bitter, stout, APA, IPA

 

Aby utrzymać drożdże płynne w jak najlepszej kondycji, nie wysyłamy zamówień z nimi w piątki. Jeśli zależy Ci jednak na wysyłce takiej paczki w piątek - poinformuj nas o tym w komentarzu do składanego zamówienia.

Drożdże płynne przechowujemy w warunkach chłodniczych (2-6⁰C), jednak aby zapewnić odpowiednią ilość komórek w trakcie fermentacji, każdorazowo zalecamy wykonanie startera. W przypadku drożdży dla których termin minimalnej trwałości minął, wykonanie startera jest niezbędne; w takich przypadkach, reklamacje ze względu na stan drożdży, przebieg fermentacji oraz jej jakość nie będą uwzględniane - prosimy o przemyślane zakupy.

Zobacz także

Koszty dostawy

Paczkomaty InPost : od 3,76 USD
Odbiór osobisty w siedzibie firmy : od 0,00 USD

Zapytaj o produkt