Drożdże White Labs WLP004 Irish Ale

Indeks katalogowy: ME433073

  • Dostawa: od 3,76 USD (Paczkomaty InPost)
  • Odbiór osobisty: od
13,86 USD brutto / szt. 11,27 USD netto + 23% VAT / szt.
Data użycia zalecana przez producenta:

Opis

Drożdże White Labs WLP004 Irish Ale

 

Drożdże WLP004 to szczep pochodzący z jednego z najstarszych browarów warzący stouty na świecie. Sprawdzi się w większości stylów, ale najlepiej sprawdzi się w klasycznych angielskich, ciemnych stylach takich jak stout, porter, brown ale. Średnie odfermentowanie współgra z wytrawnym finiszem i uwydatnia nuty palone. Estry produkowane przez drożdże WLP004 podkreślają charakter smakowy ciemnych piw jednocześnie nadając im pijalności.

 

Typ fermentacji

górna

Zakres temperatur

18 - 20⁰C

Stopień odfermentowania

 69 - 74%

Flokulacja

średnia do wysokiej

Tolerancja alkoholu w piwie

8 - 12% 

Polecany do piw w stylu

stout, porter, brown ale

 

Aby utrzymać drożdże płynne w jak najlepszej kondycji, nie wysyłamy zamówień z nimi w piątki. Jeśli zależy Ci jednak na wysyłce takiej paczki w piątek - poinformuj nas o tym w komentarzu do składanego zamówienia.

Drożdże płynne przechowujemy w warunkach chłodniczych (2-6⁰C), jednak aby zapewnić odpowiednią ilość komórek w trakcie fermentacji, każdorazowo zalecamy wykonanie startera. W przypadku drożdży dla których termin minimalnej trwałości minął, wykonanie startera jest niezbędne; w takich przypadkach, reklamacje ze względu na stan drożdży, przebieg fermentacji oraz jej jakość nie będą uwzględniane - prosimy o przemyślane zakupy.

Koszty dostawy

Paczkomaty InPost : od 3,76 USD
Odbiór osobisty w siedzibie firmy : od 0,00 USD

Zapytaj o produkt