Trenolin 4000 50 g płynny pektoenzym

Indeks katalogowy: ME088147

  • Dostawa: od 4,33 USD (Paczkomaty InPost)
  • Odbiór osobisty: od
  • Kod EAN:
    • 5902232200850
6,98 USD brutto / op 5,67 USD netto + 23% VAT / op

Opis

Trenolin 4000 50 g płynny pektoenzym
Uznany, wolny od depsydazy preparat enzymu pektolitycznego, przeznaczony do zacieru, moszczu i młodego wina.
 

Opis produktu:

Trenolin®4000 DF to niezawodny preparat pektolityczny przeznaczony do obróbki zacieru/zmiażdżonych winogron, moszczu i młodego wina, a w szczególności do produkcji “Süßreserve” (niesfermentowany lub częściowo sfermentowany sok/moszcz winogronowy, przeznaczony do dosłodzenia).

Dozwolone zgodnie z prawem i przepisami obecnie obowiązującego.

Czystość i jakość zostały udowodnione przez wyspecjalizowane laboratoria.

 

Cel stosowania:

Ze względu na właściwość rozkładania pektyny z Trenolin® 4000 DF, miazga, moszcz i młode wina mogą być przetwarzane wydajniej i mniej kosztownie. Najważniejsze zalety w odniesieniu do stosowania w zacierze stanowią większy uzysk soku oraz lepsze wykorzystanie wydajności pras. Ponadto osiąga się lepsze wyklarowanie i filtrację napojów. Tylko dzięki specjalnym właściwościom preparatu enzymu do rozkładu pektyny, możliwe jest wytwarzanie "Süßreserve".

 

Produkt i działanie:

Zastosowanie Trenolin® 4000 DF prowadzi do lepszego upłynnienia zacieru, np. do lepszej częściowej ekstrakcji soku. Skrócenie czasu przetwarzania oraz zwiększenie wydajności tłoczenia umożliwia redukcję czasu maceracji, oraz dodatkowo większą wydajność moszczu. W moszczu Trenolin® 4000 DF ma działanie destabilizujące, a tym samym uzyskuje się szybkie i kompaktowe osiadanie osadu. Dzięki skróceniu czasu przetwarzania zmniejsza się ryzyko infekcji. W odniesieniu do wytwarzania "Süßreserve", Trenolin® 4000 DF zapewnia szybkie przetwarzanie. Pozostawić na minimalny czas działania 1 godzinę, przed późniejszym klarowaniem odbywającym się za pomocą NaCalit® PORE-TEC w połączeniu z Blanket® i AbiGail®Liquid. Po tym zabiegu może być wykonana filtracja "Süßreserve". Trenolin® 4000 DF jest preparatem enzymatycznym oczyszczonym w specjalnym procesie, dzięki czemu jest wolny od zakłócającej depsydazy i niepożądanego działania oksydaz, co promuje świeży charakter danej odmiany.

 

Dawkowanie i stosowanie:

Aktywność Trenolin® 4000 DF zależy od dawki, temperatury i czasu działania. Temperatura stosowania powinna wynosić około 10oC, lub lepiej ponad 15oC. Im wyższa temperatura, tym bardziej aktywny enzym. Górny limit aktywności enzymu to 55oC, więc np. przy wyższych temperaturach przetwarzania wskazane jest ochłodzenie przed dodaniem enzymu. Wybrana dawka enzymu przed dodaniem do naczynia powinna zostać rozpuszczona w pewnej ilości płynu, dla zapewnienia lepszego rozprowadzenia. Po dodaniu do naczynia dobrze wymieszać. Przykładowe wartości dawek są wymienione w poniższej tabeli i odnoszą się do temperatury aplikacji od 15°C.

 

Cel stosowania

Dawka Trenolin® 4000 DF (mL/100kg lub 100L)

Zacier

Około 12

Moszcz

Około 8

Młode wino

Około 8

"Süßreserve"

Około 12

 

Czas działania enzymu zależy od każdego przypadku zastosowania i powinien wynosić przynajmniej 1 godzinę. Dłuższy czas kontaktu jest korzystny i można go osiągnąć poprzez wcześniejsze dodanie preparatu do winogron, do młyna, do zacieru/zmiażdżonych winogron lub do prasy. Drugi dodatek do moszczu przyspiesza osiadaniu osadu. Gdy temperatura spadnie poniżej 15oC dawka i czas działania powinny zostać odpowiednio zwiększone, np. w temperaturze 12oC dawka i czas działania powinny zostać podwojone. Zwyczajowa zawartość alkoholu w winie (do 16% objętości) i zawartość SO2 w granicach maksymalnej dawki, nie mają wpływu na aktywność Trenolin® 4000 DF. Bentonit inaktywuje enzym i w związku z tym nie może być dodany przed zakończeniem czasu pracy enzymu.

 

Przechowywanie:

Przechowywać w chłodnym miejscu. Otwarte opakowania natychmiast szczelnie zamknąć i zużyć w krótkim czasie.

Koszty dostawy

Paczkomaty InPost : od 4,33 USD
Odbiór osobisty w siedzibie firmy : od 0,00 USD

Zapytaj o produkt