IsingClair- Isinglass żel 250 g KARUK

Indeks katalogowy: ME088098

  • Dostawa: od 5,00 zł (Odbiór osobisty w sklepie Strefa Piwa (Kraków))
  • Kod EAN:
    • 4010042000001
26,00 zł brutto / op 21,14 zł netto + 23% VAT / op
Do przechowalni

Opis

IsingClair- Isinglass żel 250 g KARUK
Karuk w żelu dla dokładnej i delikatnej klaryfikacji.

 

Opis produktu:

IsingClair-Hausenpaste to produkt otrzymywany zgodnie z najnowszymi technikami w specjalnym procesie rozdrabniania i trawienia, który jednak nie ma negatywnego wpływu na jego wydajność. Następnie produkt jest stabilizowany SO2. Karuk, produkowany w ten sposób jest pozbawiony wady, jaką jest trudność rozpuszczenia. Ze względu na wieloletniość przechowywania w warunkach domowych karuk stosowany przy winifikacji nie może być ściskany, cięty i przede wszystkim sproszkowany, aby zachował swoją pełną skuteczność. Ze względu na kłopotliwe rozdrabnianie,

ten naturalny i skuteczny środek klarujący był rzadko używany. IsingClair-Hausenpaste jest dostępny w 2%  żelu i opiera się na oryginalnym foliowanym karuku pierwszej jakości.

 

Dozwolone zgodnie z prawem i przepisami obecnie obowiązującego.

Czystość i jakość zostały udowodnione przez wyspecjalizowane laboratoria.

 

Cel stosowania:

IsingClair-Hausenpaste szczególnie delikatnie klaruje. Produkt jest niezwykle skuteczny w stosunku do wszystkich napojów o wysokiej zawartości cząstek koloidalnych, tworzących osady, np. w ogrzewanym zacierze/ tłoczonych winogronach, moszczu z pasteryzowanego soku winogronowego a szczególnie w winach o bogatym ekstrakcie (np Auslese, Beerenauslese). IsingClair-Hausenpaste nie jest wrażliwy na niskie temperatury wina, co jest kolejnym dużym atutem oraz jest zatwierdzonym środkiem zastępującym klarowanie żelazocyjankiem potasu, może być również stosowany do klarowania win o bardzo niskiej zawartości tanin. Środek stosowany w czerwonym winie, pomaga w uzyskaniu genialnego koloru wina.

 

Produkt i działanie:

IsingClair-Hausenpaste prowadzi do względnie szybkiej flokulacji cząstek osadu po jego równomiernym rozmieszczeniu w napoju. Ze względu na zwartość wytrąconego osadu, może on być łatwo usunięty przez filtrację lub oddzielenie. Konsystencja IsingClair-Hausenpaste jest pod silnym wpływem temperatury przechowywania/ temperatury dojrzewania wina i temperatury aplikacji. Wyższe temperatury prowadzą do uzyskania rzadszej konsystencji, natomiast niskie temperatury zagęszczają żel. Konsystencja nie ma jednak żadnego wpływu na wydajność. Ilekroć IsingClair-Hausenpaste ulegnie zagęszczeniu z powodu niższej temperatury, możliwe jest ponownie rozrzedzenie w wyższych temperaturach przechowywania. Proces ten wymaga jednak czasu

(kilka dni). Łatwiej jest rozcieńczyć IsingClair-Hausenpaste z ciepłą wodą i dobrze wymieszać za pomocą mieszadła (np trzepaczką). Następnie produkt ten może być bez problemów stosowany.

 

Stosowanie:

Przed aplikacją, IsingClair-Hausenpaste należy rozpuścić w około 10-krotnej ilości wina. Następnie dodać do naczynia i dokładnie rozprowadzić. Z reguły klarowania jest zakończone po 48 godzinach.

Ze względu na innowacyjny i prawie kompletny proces klarowania IsingClair-Hausenpaste jest skuteczny nawet w niskich dawkach. IsingClair-Hausenpaste powinien zawsze być stosowane w połączeniu z kwaśnym zolem krzemionkowym. Należy przestrzegać następujących wskaźników:

 

Blankasit®: IsingClair-Hausenpaste

1: 2

Klar-Sol Super: IsingClair-Hausenpaste

1: 4Zaleca się przeprowadzenie pretestów określających optymalną dawkę. Poniżej przedstawiono orientacyjne standardowe wartości dawkowania IsingClair-Hausenpaste, pod warunkiem, że dawkowanie zolu krzemionkowego zostało odpowiednio wykonane:
a) około 25 - 75 ml/ 100L wina dla normalnego zmętnienia
b) około 100 ml/ 100L wina na koloidalną mgłę
c) zwiększenie dawki dla trudnych przypadków.

 

Dawki muszą być określone przez wcześniejsze przetestowanie.
Jest absolutnie konieczne, aby dodać IsingClair-Hausenpaste zawsze jako ostatniego środka klarującego  przy przeprowadzaniu klarowania łączonego z innymi substancjami.

 

Przechowywanie:

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, najlepiej w temperaturze 8-12oC. Chronić przed obcymi zapachami. Otwarte opakowania natychmiast szczelnie zamknąć.

Koszty dostawy

Paczkomaty InPost : od 13,50 zł
Odbiór osobisty w siedzibie firmy : od 0,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Strefa Piwa (Kraków) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Świat Kraftu (Kraków) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Piwa Świata (Poznań) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Delikatesy Best (Lublin) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Sklep z Piwem (Gdańsk) : od 5,00 zł

Zapytaj o produkt