Degustin 50 g redukcja tanin

Indeks katalogowy: ME088190

  • Dostawa: od 5,00 zł (Odbiór osobisty w sklepie Strefa Piwa (Kraków))
  • Kod EAN:
    • 4010052000008
17,30 zł brutto / op 14,07 zł netto + 23% VAT / op
Do przechowalni

Opis

Degustin 50 g redukcja tanin
Związek oparty na połączeniu specjalnego dwutlenku krzemu ze zintegrowanym czynnikiem montmorylonitem pochodzącym z ekstraktu mineralnego bentonitu.

 

Opis produktu:

Degustin jest wysokiej jakości, specyficznym mineralnym produktem. Ma postać granulek i jest łatwy w stosowaniu. Produkt selektywnie adsorbuje taniny i skutecznie harmonizuje smak, jednocześnie stanowiąc doskonałą ochronę przed utlenianiem. Rozpuszcza się łatwo, bez tworzenia grudek co ułatwia filtrację. Degustin jest związkiem na bazie specjalnego dwutlenku krzemu połączonego ze zintegrowanym czynnikiem montmorylonitem z ekstraktu mineralnego bentonitu. Został opracowany na podstawie zatwierdzonych mineralnych podłóż o innowacyjnym uformowaniu powierzchni i porów. Działa bardzo ostrożnie i delikatnie, jak również wysoce selektywnie i jest akceptowanym środek pomocniczym podczas ekologicznego harmonizowania napojów. Analizy chemiczne i sensoryczne udowodniły, że Degustin adsorbuje specyficzne przeszkadzające frakcje tanin z grupy flawonoidów. Kontrolowana eliminacja niepożądanych substancji z napojów za pomocą technicznych mineralnych środków adsorpcyjnych, które działają dokładnie i delikatnie, i można je usunąć po reakcji jest ekologicznie właściwa i pożądana.

 

Dozwolone zgodnie z prawem i przepisami obecnie obowiązującego.

Czystość i jakość zostały udowodnione przez wyspecjalizowane laboratoria.

 

Cel stosowania:

Degustin stosuje się do adsorpcji garbników, usuwania posmaków i niepożądanych zapachów spowodowanych obecnością tanin, oraz aby zapobiec i zmniejszyć niepożądany smak powstający podczas dojrzewania. Wina, które zostały poddane stosowaniu preparatu Degustin, są mniej wrażliwe na utlenianie.

 

Produkt i działanie:

Degustin działa jako selektywny adsorbent zmniejszający zawartość garbników i ich związków, co w rezultacie poprawia zapach i smak wina i innych napojów. Utlenialność jest zmniejszona, co prowadzi do większej przydatności do spożycia traktowanych napojów.

 

Dawkowanie:

Dla drobnych zmian stosuje się w ilości 5-10g Degustin na 100L.

Do stosowania zapobiegającego posmakom powstającym podczas starzenia: 10g / 100L dodać do
moszczu /soku winogronowego lub młodego wina.

Do leczenia trwałych zaburzeń mogą być stosowane dawki do 50g / 100L.

 

Stosowanie:

Degustin zmieszać z 5-krotną ilością wody i pozostawić do spęcznienia na okres 4-6 godzin, najlepiej na noc. Bezpośrednio przed użyciem, wymieszać ponownie i dodawać do wina intensywnie mieszając. Małe ilości mogą być dodawane bezpośrednio do wina, podczas pracy mieszadła. Filtracja może zostać przeprowadzona już po kilku godzinach lub najpóźniej po 2-3 dniach.

 

Przechowywanie:

Chronić przed wpływem zapachów i wilgoci. Po otwarciu opakowania natychmiast szczelnie zamknąć.

Koszty dostawy

Paczkomaty InPost : od 13,50 zł
Odbiór osobisty w siedzibie firmy : od 0,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Strefa Piwa (Kraków) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Świat Kraftu (Kraków) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Piwa Świata (Poznań) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Delikatesy Best (Lublin) : od 5,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Sklep z Piwem (Gdańsk) : od 5,00 zł

Zapytaj o produkt