Brewster Beacon

 
 
 
 
Brewster Beacon - nowa jakość warzenia

Już dziś zacznij warzyć jak profesjonalista!


 

Najnowszy model automatycznego systemu warzenia piwa Brewster Beacon to nowoczesne urządzenie dostosowane do potrzeb piwowarów domowych. Dzięki zautomatyzowaniu i zamknięciu procesu w jednym kotle, znacznie skracamy czas warzenia piwa. Brewster Beacon to idealny wybór zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych piwowarów. Rozpoczynając przygodę z domowym warzeniem piwa., docenisz łatwość i wygodę jego użytkowania. Jeżeli chcesz szlifować swoje receptury oraz poszukujesz powtarzalności i drogi do zwycięstwa w kolejnych konkursach - Brewster będzie idealnym wyborem dla Ciebie.

 

Zobacz co zyskujesz wybierając Brewter Beacon i zacznij swoją przygodę:

 


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BREWSTER BEACON?

Podstawowe parametry:

- 30 litrów pojemności użytkowej, 40 litrów pojemności całkowitej

- Grzałka o mocy 2500 W z regulacją co 100 W

- Pompa magnetyczna o wydajności 8 l/min.

- Wymiary: 57,5 x 36,0 cm, waga: 10 kg.

- Sterownik umożliwia regulację temperatury co 0,1⁰C, od 25⁰C do 100⁰C


ZACZYNAMY!

Aby ułatwić zapoznanie się ze sprzętem, przygotowaliśmy serię filmów, które pomogą Ci w przygotowaniu urządzenia do pracy, zaprogramowaniu go oraz uwarzeniu pierwszego piwa. Później, jedyną granicą, będzie Twoja wyobraźnia!

 

1. Przygotowanie urządzenia do pracy

Brewster Beacon dostarczamy do Ciebie w orygnalnym opakowaniu, zapakowany w solidny karton dobrze znoszący trudy podróży. Po rozpakowaniu paczki, zalecamy dokładne umycie elementów kotła (poza elektroniką!). Na poniższych filmach sprawdzisz, jak przygotować urządzenie do pracy:

 


 

2. Warzenie

Kiedy już przygotujesz urządzenie, możesz przystąpić do warzenia swojego piwa. Przygotowanie piwa z typowej receptury zajmuje około 5 godzin, więc możesz to zrobić nawet w tygodniu, po pracy. Piwowarstwo domowe to hobby, które niesamowice relaksuje! Na poniższych filmach, zobaczysz jak sprawnie przebiega cały proces warzenia piwa - od otwarcia worka słodu, do odłożenia Brewstera na półkę:

 

 


 

3. Ustawienia urządzenia

Warto poświęcić chwilę aby zaprogramować sterownik w taki sposób, aby warzenie przebiegało dokładnie według zaplanowanego przepisu. Obsługa sterownika jest intuicyjna i pozwala na dostosowanie całego procesu do piwa, które chcesz uzyskać. Sterownik posiada pamięć 10 receptur, dzięki czemu możesz szybko rozpocząć warzenie piw z ulubionych przepisów. Każdy program umożliwia zaprogramowanie do 9 kroków zacierania i do 9 kroków dodawania chmieli i dodatków. Na poniższych filmach zobaczysz jak intuicyjna i prosta jest obsługa sterownika Brewster Beacon:

 

 


USPRAWNIENIA BREWSTER BEACON

Brewster Beacon w podstawowej wersji pozwala na rozpoczęcie warzenia niemal od razu po wyciągnięciu go z pudełka. Aby jednak wyjść naprzeciw wymaganiom najbardziej wymagających piwowarów, urządzenie może być doposażone w dodatkowe akcesoria. Dzięki nim, przyspieszysz proces warzenia oraz stawisz czoła najbardziej wymagającym recepturom.


Izolator termiczny wykonany jest ze specjalnego tworzywa o właściwościach izolacyjnych. Zaprojektowany został tak, aby dokładnie przylegać do ścianki kotła, dzięki czemu niweluje straty ciepła w trakcie zacierania i gotowania. Daje to pewność, że każde włączenie grzałki będzie naprawdę niezbędne! Dodatkowo, stanowi zabezpieczenie powłoki kotła przez zabrudzeniem.


Zmodyfikowana wersja hop stoppera naszego projektu. Wersja ta posiada rurkę wyprofilowaną specjalnie, aby minimalizować straty podczas filtrowania po gotowaniu. Drugi koniec łączy się bezpośrednio z wejściem pompy - taka konfiguracja, w połączeniu ze specjalną teflonową uszczelką, daje 100% szczelności całego układu.


Trudniejsze zasypy (np. z dużą ilością żyta lub słodów bez łuski), często przysparzają problemów podczas filtracji i zacierania. Aby usprawnić warzenie właśnie takich receptur, sami produkujemy fałszywe dno, które od początku zostało zaprojektowane z myślą o kociołku Brewster. Kształt znasznie zwiększa wytrzymałość, a idealne dopasowanie do wymiaru kociołka zapobiega przedostawaniu się słodu poza kosz zacierny. Dno zostało wykonane z blachy o grubości 1,5 mm, a rozmiar szczeliny to 0,7 mm.


Piwna rewolucja to przede wszystkim nowofalowe odmiany chmielu. To głównie one odpowiadają za fantastyczny - owocowy, kwiatowy i żywiczny - profil naszych piw. Aby efekt znany z najlepszych piw rzemieślniczych przenieść do domowej warzelni, niezbędna jest chłodnica. To dzięki niej, wszystkie cenne olejki aromatyczne zawarte w chmielu pozostaną w piwie w postaci smaku i aromatu. Wymiary chłodnicy są dostosowane do kociołka i dzięki temu chłodzenie jest szybkie i efektywne. Aby ułatwić podłączenie chłodnicy do Twojej domowej instalacji, przygotowaliśmy zestawy szybkozłączek i węży. Znajdziesz je w akcesoriach w naszym sklepie internetowym.


Alternatywą dla hop stoppera jest kosz do chmielenia. Hop spider zbudowany jest w cienkiej siatki wykonanej ze stali nierdzewnej. Chmiel wsypany do kosza pozostaje w nim przez cały czas gotowania, dzięki czemu w brzeczce pozostają jedynie interesujące nas związki, a nie drobinki chmielu. Brak chmielin w brzeczce to również łatwiejsze utrzymanie w czystości pompy.


WSPARCIE I GWARANCJA

Jak każde urządzenie, Brewster Beacon wymaga konserwacji. Nie jest to uciążliwe i polega głównie na utrzymaniu kociołka w czystości i zwracaniu uwagi czy wszystkie elementy działają tak, jak przy pierwszym uruchomieniu. Jeśli jednak przydarzy się sytuacja, kiedy konieczna będzie naprawa lub wymiana ktoregoś z elementów urządzenia, skontaktuj się z nami, aby ustalić możliwą przyczynę usterki i ustalić dalszy sposób postępowania.

Brewster Beacon objęty jest 2-letnią gwarancją. Staramy się, aby proces gwarancyjny przebiegał jak najsprawniej i jeśli tylko jest to możliwe, usterkę usuniemy w naszej siedzibie. Jeśli jednak konieczne będzie zaangażowanie producenta, poinformujemy Cię, w jaki sposób i jak szybko będziemy mogli dostarczyć Ci sprawne urządzanie, abyś znów mógł cieszyć się domowym warzeniem piwa.

Również jesteśmy piwowarami korzystającymi z Brewstera, dlatego jeśli potrzebujesz wsparcia lub pomocy w warzeniu - zapraszamy do kontaktu.


Sprawdź cenę i akcesoria Brewster Beacon

Nasz sklep jest oficjalnym dystrybutorem kociołka w Polsce