Bi-start Nutri 200 g odżywka dla bakterii

Indeks katalogowy: ME088103

  • Dostawa: od 4,08 USD (Paczkomaty InPost)
  • Kod EAN:
    • 4030114000005
20,20 USD brutto / op 16,42 USD netto + 23% VAT / op

Opis

Bi-start Nutri 200 g odżywka dla bakterii
 

Bi-Start Nutridostarcza składniki odżywcze dla kultur MLF, a tym samym gwarantuje szybki początek fermentacji malolaktycznej przez aktywne bakterie kwasu mlekowego. Dozwolone zgodnie z prawem i przepisami obowiązującymi obecnie w UE. Czystość i jakość zostały udowodnione laboratoryjnie.

Zawartość

Bi-Start Nutri to mieszanina nieaktywnych składników drożdżowych bogatych w aminokwasy, polisacharydy ścian komórkowych i celulozę.

Korzyści

- Bakterie OenoccocusOeni nie mają zdolności przyswajania nieorganicznego azotu amoniakalnego. Bi‐Start®Nutri wzbogaca młode wino o łatwo przyswajalne związki azotowe. Jest to szczególnie ważne w rocznikach, w których występowała susza, dla MLF w białych i różowych winach, oraz w przypadku win fermentowanych wymagającymi szczepami drożdży.
- Polisacharydy zawarte w ścianach komórkowych drożdży mają pozytywny wpływ na fermentację malolaktyczną, kompensujący negatywny wpływ tanin na bakterie MLF.
- Bi-Start Nutri, poza azotem i polisacharydami, zawiera mikroelementy i witaminy, które pełnią ważną rolę jako kofaktory fermentacji malolaktycznej.

Dawkowanie

Zaleca się dodanie 20 g Bi-Start Nutri na 100 l wina.

Sposób użycia

Rozpuścić Bi-Start Nutri w letniej wodzie i dodać bezpośrednio do wina, przed dodaniem bakterii MLF. Delikatnie zamieszać.

Przechowywanie: Należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Otwarte opakowanie niezwłocznie szczelnie zamknąć i zużyć w ciągu kilku tygodni.

Koszty dostawy

Paczkomaty InPost : od 4,08 USD
Odbiór osobisty w siedzibie firmy : od 0,00 USD

Zapytaj o produkt